Yeni başlayanlar için gelin makyaj ipuçları nelerdir?

Düğün gününde kendi makyajınızı yapmayı planlıyorsanız (benim gibi!) O zaman kesinlikle hatırlamak isteyeceğiniz birkaç şey var:

Temiz ve pul pul

Büyük gününüzden önce cildinizi temizlediğiniz ve peeling yaptığınızdan emin olun. Makyajınızın kuru veya cakey görünmesini sağlayabilecek herhangi bir ölü deriden veya pullanıklıktan kurtulmak istiyorsunuz. Makyajınızın kuru lekelere yapışmamasını sağlamak için pürüzsüz bir taban en iyisidir.

nemlendirmek

Kuru lekeleri yatıştırın ve nemlendirerek makyajınızın cildinizde kaymasına izin verin. Kuruluk, makyajınızın paslanmasına veya lekelere yapışmasına neden olur, bu sayede nemlendirerek bariz lekelerin görünümünü azaltır.

Sulu kal

Cildinizin gün boyu kurumasını engellemek için bol miktarda su alın!

Bir astar kullanın

Bir astar cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda fondöteninizin ve kapatıcınızın aşınmasını uzatmaya yardımcı olur. Göz farı kullanmadan önce yüzünüze bir astar, bir göz astarı kullanın.

Bir ayar spreyi kullanın

Görünümünüzü bitirdiğinizde, görünümünüzü daima bir ayar spreyi ile ayarlayın. Ben şahsen Urban Decay’in All Nighter Setting Spray’i seviyorum.

Eğer düğünün dışarıda ise, pırıltılı ya da vurgulayıcılarla fazla ağır gitmeyin

Dışarıda evleniyorsan, vurgulayıcıları aydınlat. Shimmers ve vurgulayıcılar güneş ışığında çok parlak ve sert görünürler ve fotoğraflarınızın doğal olmayan – veya hatta “terli” görünmesini sağlayabilirler.

Trendleri Atla

Düğün günü makyajınız zamansız olmalı, çünkü her zaman geriye bakmak için bu fotoğraflara sahip olacaksınız. Makyaj görünümünüzden pişmanlık duymak istemezsiniz, bu nedenle kesinlikle daha klasik ve zarif bir düğün günü makyajı görünümü ya da yumuşak bir romantik düğün günü makyajı görünümü için gitmek isteyeceksiniz .

Vakfınızı / kapatıcınızı pratik olarak başka bir günde giyin

Yaz aylarında evlenecekseniz, bu tür hava koşullarında nasıl geçtiğini görmek için büyük gününüzden önce vakfınızı deneyin. Yıprandığını, ıslandığını veya gün boyunca oksitlendiğini fark edebilirsiniz – bu durumda giymek için farklı bir temel bulmak isteyebilirsiniz.

Düğün töreninde sahte kirpikler kullanmayın

Düğün töreninde duygusallaşabilirsiniz ve bu kirpiklerinizin düşmesine neden olabilir. Sadece bu garip görünmekle kalmayacak, aynı zamanda garip hissedeceksiniz. Tören için kirpikleri atla ve daha sonra fotoğraflarına uygula.

Su geçirmez ve lekesiz makyajı bulun

Genel olarak, makyajınızın su geçirmez ve lekeli olduğundan emin olmak istersiniz. Yırtıyorsanız bu makyaj türleri yerinde kalır ve tipik olarak su geçirmez / lekesiz makyajdan biraz daha uzun süre kalıcıdır.

Flaşlı fotoğraf çekimi gerektiren bir yerde evleniyorsanız, SPF ile temel atmayın

Geceleri çok sayıda fotoğraf çekmeyi veya karanlık bir mekanı planlamayı düşünüyorsanız, fotoğrafçınızın flaşlı fotoğraf çekmesi gerekebilir. Makyajınızdaki SPF, flaşlı fotoğrafçılık gösterecek ve cildinize tuhaf bir beyaz renk tonu verecektir. Bunu önlemek için, SPF’siz bir temel bulun.

Gelin makyajı herhangi bir düğünde önemli bir husustur. Her kadın için evlilik, hayatı boyunca en çok hayal edilen şeydir. Yani, o özel günde en iyi şekilde bakmak, her kadının hayalini kuruyor. Eski günlerde, akrabalar ve aile üyeleri, geline, sadece bir talk pudrası ve bir gelinlik rujundan ve gelinlik ve süslemelerden oluşan hafif bir makyajla yardımcı oluyorlar. Ancak son günlerde, gelin makyajı daha yüksek oranda trend oluyor. Düğün gününde arzu edilen makyajı görmek için izlenecek bazı ipuçlarına sahibiz.

1. Düğünden en az bir hafta önce her gün bir cilt bakım rutini uygulayın. İyi ve sağlıklı cilt kusursuz makyaj için yolu açar. Yüzünüzü günde iki kez, sabah ve akşam temizleyin, tonlayın ve nemlendirin. Yüz fırçalayın ve haftada bir yüz maskesi kullanın. Uygun bir cilt bakım rutini yüzünüzün parlak ve kusursuz görünmesini sağlar.

Resim nezaket: Manhattan gardırop kaynağı.

2. Düğünden önce bir deneme makyajı yapın. Bu, makyajın size nasıl göründüğünden emin olacaktır. Makyaj sanatçısı ile konuşabilir ve düğün gününde tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmelerini sağlayabilirsiniz.

3. Tüm ürünleri önceden seçin , kendiniz makyaj yapacaksanız, emin olun. Düğün gününde yeni ürünler üzerinde deneme yapmamaya çalışın, ürünün istediğiniz şekilde çalışmama riski vardır.

4. Bolca su içiniz ve kendinizi iyi sulandırın. Cildinizin düğün gününde cakey ve yamalı görünmesini istemezsiniz. İyi nemlendirilmiş bir cilt, makyajın nemli ve kusursuz görünmesini sağlar. Her gün en az 2 ila 3 litre su içmeyi deneyin ve cildiniz hala kuru hissediyorsa, yüzünüz için ağır bir nemlendirici deneyin

Resim izniyle: gelinler

5. Dengeli bir diyet yapın . Yağlı, yağlı ve abur cubur yemekten kaçının. Yağlı cildiniz varsa yağlı besinler sizi parçalama eğilimindedir. Yüzünde çok kötü bir iz bırakıyorlar, makyaj yapmayı zorlaştırıyorlar. Diyetinize daha çok yeşillik ve sebze eklemeyi deneyin.

6. Bir airbrush makyajı seçin . Bu hafif makyaj, iyi bir örtüyle pürüzsüz ve doğal bir sonuç verir. Airbrush makyajı, diğer normal makyajdan daha uzun sürer. Kullandığınız tüm makyaj ürünlerinin su geçirmez olduğundan emin olun.

7. Son fakat en az olmayan, deneyimli bir makyaj sanatçısı seçin . Gelin makyajının sadece sanatsal olmaktan daha deneyimli bir ele ihtiyacı var. Deneyimli bir makyaj sanatçısı, cilt tipinize, cilt tonunuza ve cilt dokunuza göre doğru makyajı seçmenize yardımcı olacak ve böylece makyajınızın kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir