Egzersiz Program İçin Spor

Bugünlerde kim bir zaman kaybı içinde değil? En iyi niyetlerle bile, yoğun bir haftalık rutinin düzenli fiziksel aktivite yapmasına izin vermek kolaydır. Bununla birlikte, egzersizin faydalı etkileri inkar edilemez ve çoğu yetişkinde herhangi bir riskten ağır basar. Mevcut öneriler, bir hafta içinde yetişkinlerin tempolu yürüme veya bisiklete binme gibi en az 150 dakikalık orta yoğunlukta aerobik egzersizi ve iki ila üç günlük kas güçlendirme aktiviteleri olduğunu göstermektedir.

Hafta boyunca aktiviteyi yaymak ve gün boyunca daha küçük zaman parçalarına bölmek en iyisidir. “Araştırmacılar, bir uzun süren vuruşa kıyasla gün boyunca küçük egzersiz seanslarının kişinin sağlığına eşit derecede faydalı olabileceğini gösteriyor.” Jennifer McDaniel, MS, RDN, CSSD, LD, Beslenme ve Diyetetik Akademisi’nin sözcüsü. Ek olarak, daha küçük bölümler insanların uygulaması ve bakımı için daha kolay olma eğilimindedir. Bu nedenle, antrenmanınız için günde 30 ardışık dakika bulamazsanız, zamanı ayırarak hala sığdırabilirsiniz.

Peki bu önerileri nasıl uygulamaya koyacağız? McDaniel, “Hayat meşgul olduğunda, egzersiz gibi kişisel bakım uygulamaları ilk gidiyor olabilir” diyor. “Başka bir randevu veya görev gibi egzersizinizi takviminize zamanlayın. Zamanlama, bir amacı veya etkinliği uzun süreli bir alışkanlığa dönüştürmenin kolay bir yoludur.”

10 Dakika Mini Egzersizler

Bir tür etkinlik yapmak için sabah, öğleden sonra ve akşam 10 dakika ayırmayı deneyin. Buna sabahları 10 dakikalık vücut ağırlığı egzersizleri (şınav, çıtırtı, ciğerler, ağız kavgası vb.), İşyerinde öğle tatilinde 10 dakikalık tempolu yürüyüş ve akşamları 10 dakikalık yoga esintisi dahildir. .

Ailesini Günlük Zindeliğe Dahil Edin

Çocukları, eğlenebilecekleri bir şeye soktuğunuzda otuz dakika geçecek. Ailenizi kapın ve yürüyüşe, etiket oyununa veya bisiklete binmeye gidin.

Amaçla Temizleyin

Sadece zemini süpürmeyin, zemini fırçalayın. Sadece bulaşık makinesini boşaltmayın, bulaşıklarla dans edin. Temizleme süreniz boyunca daha fazla hareket ettiğinizde dakikalar hızlanır.

Yürümek için Fırsatları Arayın

Hareket halindeyken iş toplantıları önerin. McDaniel, “Toplantıların bir ofiste gerçekleşmesi gerekmez.” Diyor. “Toplantı sırasında hareket etmek daha fazla yaratıcılığı teşvik edebilir ve yüz yüze kıyasla yan yana yapıldığında iletişim çoğunlukla geliştirilir. Dış ortam havası da ruh halini iyileştirir ve işbirliğini geliştirir.” İşiniz sizi düzenli olarak havaalanlarında takıyorsa, bu etkinliği sizin için de yapın. McDaniel, “Havaalanında beklerken yürürken, güne kolayca binlerce adım ekleyebilir” diye ekliyor.

Merdivenleri çekmek, uzaklara park etmek ve bahçede çalışmak gibi fırsatlar ararken, otuz dakikalık bir aktivite hızla toplanır.

Bunun gerçekleşmesi için gereken öz motivasyonu bulamıyorsanız, bir egzersiz ortağı işe almayı veya bir fitness profesyoneli işe almayı düşünün. Birisinin sizi belirli bir yerde veya zamanda beklediğini bilmek, daha aktif olmak için hesap verebilirliğin artırılmasına yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir