Bebeğinizi Susuz Kalmaktan Uzak Tutun!

Bir anne olarak, bebeğimin sağlığıyla ilgili beni en çok rahatsız eden şey, bebeğimin susuz kalıp kalmamasından kaynaklanıyordu. Anne sütünün ilk altı ay için yeterli olduğu konusunda bana güvence veren birkaç çocuk doktoruna danıştım. Ancak, bu süreden sonra su tüketiminin önemini göz ardı edemezsiniz.

Bir bebeğin diyetinde , ebeveynler diyet içinde doğru bileşenleri uygulamak için bilinçli bir çaba göstermedikçe, nemlendirici yiyecekleri veya nemlendirici içecekleri içerebilir.

Endişeli ebeveynlerin sıkıntılarını hafifletmek için, bebeğinizi nemli tutmak için birkaç yol:

Bebekler ve Yeni yürümeye başlayan çocuklar için Uygun Sıvı Miktarı –

Birçok anne-baba, bebeklerin ve küçük çocukların ne kadar sıvıya ihtiyacı olduğunu merak eder. Başlangıçta, çocuğun yaşına göre uygun sıvı alımını öğrenmemiz gerekir.

Bunlar, Ulusal Sağlık ve Tıp Araştırma Konseyi tarafından belirlenen, su alımı için açıkça “Besin Referans Değerleri” olarak tanımlanmıştır .

0-6 ay Bebek

Bu yaş grubundaki bebekler için uygun sıvı alımı anne sütü ile sağlanır .

7-12 aylık Bebek

Anne sütü, su, yiyecek ve diğer içeceklerden günde 800ml.

1-3 yaş bebek

Bu yaş grubundaki bebekler, nemlendirici yiyeceklerden, nemlendirici içeceklerden ve sudan elde edilebilen günde yaklaşık 1.4L gerektirir.

Hidratlı kalmak çocuklar için önemlidir, çünkü sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücuttaki besinleri ve atıkları da taşır. Vücut ısısını kontrol etmekten organları koruma ve yastığa kadar hidrasyon merak eder!

Karpuz

Bir karpuzdaki su içeriği, adın kendisi ile gösterilir. Karpuz sadece mükemmel nemlendirici bir besin değildir, aynı zamanda bebeğin vücudu için de besin açısından zengindir. Ayrıca çocuklar özellikle sıcak yaz aylarında karpuz yemeyi severler.

Tatlı su

Kendi aromalı suyunuzu evde yapın, ihtiyacınız olan tek şey eğlenceli yeniden kullanılabilir şişeler satın almak ve bunları taze kesilmiş meyve ve suyla doldurmak. Şişe, çocuğunuzun meyve değil su tüketmesine yardımcı olacak bir süzgeç ile birlikte gelir. Çocuğunuz su içebilir. Kullanılacak en iyi meyveler portakal, mandalina, kivi ve benzeri meyvelerdir . Bunlar sadece bebeklerinizi nemli tutmak için yeterli değil, aynı zamanda C vitamininin değerini de arttırıyor.

Sebze Suları

Sebzeler bebekleri ve küçük çocukları sulu tutmak için mükemmeldir , ancak buradaki görev çocuklarınızı onları yemeye götürmek. Çocuklar balkabağını yemeyi tercih etmeyebilirler ama eğlenceli bir yüzlü olmayı çok isterler. Taze sebzelerle çocuklarınız için eğlenceli bir tatlıyı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Taze meyveler

Bebeğinizin sulu kalması için yalnızca sıvı tüketmesi gerekli değildir. Çocuğunuzu nemlendirmek için harika çilek, şeftali, çilek, üzüm ve muz gibi birçok taze meyve vardır. Bebeğinize günde en az bir kez taze meyve verdiğinizden emin olun.

Çocuklarda Su içme alışkanlığı

Su içen bebek, sağlıklı bir bebektir. Birçok anne-baba, çocuklarına sadece yemek zamanlarında su verme hatası yapar. Bebeğinizin daima erişebildikleri yerde daima su veya sıvı olduğundan emin olun.

İçme suyu ve diğer sıvıları eğlenceli ve eğlenceli kılmaya çalışın. Bu, bebeğinizin suya batırılmasına izin vermek anlamına gelmez. Bu sadece çocuğun diyetine smoothies, milkshake, meyve suları, çubuklu dondurmalar vb. Şeklinde daha fazla su eklemeye çalışabileceğiniz anlamına gelir.

Peki ne bekliyorsun? Mutfağa gidin ve yürümeye başlayan çocuğunuzun içmesine yardımcı olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir